24 Mart 2015 Salı

Kupa Valesi ~Kitap Yorumu

Kupa Valesi'ni bilir misin, doktor? Bilsen iyi edersin.
Morro Körfezi uçurumunda cesedi bulunan genç bir çocuk...
Ölümünün ardında yatan korkunç bir sır ve hayatı pahasına o sırrın peşine düşen bir cerrah...
Adı ayin cinayetleriyle anılan eski bir katil...
Doktor Jay Erlich'in ağabeyi Charlie, yıllar önce büyük bir hata yapmıştır. Ancak sonrasında her şeyi geride bırakarak hayatına devam etmiş ve bir aile kurmuştur. Ne var ki ardında bıraktığını sandığı şeytanlar aslında hiçbir zaman tam anlamıyla kaybolmamıştır.
Geçmişe ait bir gölge çok daha ölümcül bir şekilde dönüyor. Artık hiçbir şey göründüğü gibi değil.
Beni ardında bıraktığında
Fedakârlık etmemi, hazır olmamı söylemiştin.
Bana ihtiyaç duyacaktın çünkü.
Ve işte şimdi hazırım.
Bunu sana ispatlayacağım.
Andrew Gross'un yaşanmış bir olaydan esinlenerek kaleme aldığı bu baş döndürücü romanın her sayfasında nefesiniz
kesilecek.


Sayfa Sayısı: 440Baskı Yılı: 2012Dili: TürkçeYayınevi: Arkadya YayınlarıBu kitabı geçen seneki kitap fuarından almıştım, kapağı çok ilgimi çekmişti. Ama bir türlü okuyamamıştım. Geçenlerde kitaplığımın önüne geçtim ve ruh halime göre bir kitap seçeyim dedim. -Ruh halime bakın. :S :D- Elime bu kitap geldi.

Çok fazla polisiye okuduğum söylenemez fakat bana kalırsa polisiye kitaplar, diğer kitapların yazımına göre daha fazla dikkat gerektirmeli, üstünkörü yazılmamalı. Üstünkörü diyemem kitaba ama okuyucunun yakalayacağı küçük şeyler vardı kitapta. En azından ben, kitabı okurken bir an durup, bu nasıl oldu ya dedim. Fazla detaycı bir insan olduğum da söylenemez oysa. *-*

Fazla okumadığım bir tür olmasına rağmen maalesef ben kitabı sevemedim. Ama polisiye seviyorsanız siz bir şans verin, belki benim gördüğüm hataları siz de yakalarsınız. Okuduysanız ya da okursanız bana yazabilirsiniz. ^^
2 yorum:

  1. Merhaba , ben de kitaplara aşığık biriyim. Bloğunu yeni gördüm ve takibe aldım.. Benim bloğuma da beklerim. Sevgilerle.

    YanıtlaSil
  2. Hoşgeldin bloguma, bende ziyaret edeceğim.. ^^

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...